CESTA K CELISTVOSTI


 

Jsem jako slunce:

Někdy svítí, někdy ne,

zapadá a vstává,

za mraky pluje...,

ale stále   j e  .

Když tvořím,

tak zářím.

Dávám,

a tím příjímám.

Přijímám a dávám.

Láska proudí.

Už jako malá jsem mívala hluboké prožitky jednoty a lásky se vším. Ráda jsem trávila čas o samotě a vnímala neviditelný jemnohmotný svět. Trápilo mě však utrpení, které jsem viděla kolem sebe, bolest, kterou si způsobovali ti nejbližší a děti sobě navzájem, krutost vůči zvířatům... Toužila jsem jednou něco "pořádného" dělat a pomáhat bohu, aby lidé byli šťastní a měli se rádi. Všechny naše touhy a sny se jednou splní a život nás přivede, často díky (opravdu DÍKY) utrpení, tam, kde máme být, na naši CESTU - DHARMU.  A tak se stalo. Když jsem byla naprosto vyčerpaná (invalidní manžel, malé děti, žádná babička ani dědeček), začala jsem si cvičit jógu a brzy poznala, že můžu méně spát, že zdroj energie a zdraví, opravdového štěstí a odpovědí na všechny otázky je v nás, a že život si tvoříme sami. Toužila jsem k tomuto poznání pomáhat lidem. Začínala jsem se třemi lidmi. Během pár let jsem měla i 8 kurzů týdně. Nebylo to lehké, zůstala jsem s dětmi sama, ale VŠECHNY PŘEKÁŽKY BYLY A JSOU PŘÍLEŽITOSTÍ K RŮSTU.

Od roku 1992 provázím na cestě k sebepřijetí a celistvosti. Mám výcvik v rodinných a experimentálních konstelacích, Voice Dialogue (Rozhovor vnitřních osob), kineziologii One Brain, hlubinné abreaktivní psychoterapii, sbsolvovala jsem kurzy učItele jógy, kurz satiterapie - focusing, kurzy tchi-kung, mnoho budhistických pobytů a dalších seberozvíjecích seminářů a kurzů s českými i zahraničními lektory. Studovala jsem na psychoterapeutické fakultě Pražské vysoké školy psychosociálních studií a fakultě tělovýchovy a sportu - obor Trenérská škola jógy. Sama jsem si osvojila wydu (systém druidů) a transformaci stínů, kterou jsem rozvinula a stále rozvíjím. Pracuji se Shamballou (zasvěcení, léčení, čištění prostorů...). Pomohla jsem mnoha lidem ke zdraví, šťastným vtahům a naplněnému životu. Jsou např. bez strachu z výšek, pavouků, psů, tmy..., bez alergie, bulimie, anorexie, děti bez nočích děsů a jiných potíží. Některé ženy po letech marných pokusů otěhotněly. Mnoha partnerům jsem pomohla zachránit manžeství, případně se rozjít tak, aby zátěž pro všechny zúčastněné, zejména pro děti, byla co nejmenší.

Za ústřední téma považuji SEBEPŘIJETÍ (přijetí všech svých částí a všech stínů) a SEBELÁSKU, bez níž není možné uzdravení těla ani duše, bez níž nejsou zdravé vztahy, bez níž si jen nalháváme, že duchovně rosteme  a že jsme milující.  Teprve sebeláska přináší lásku beze strachu,  bez závislosti a bez podmínek.

 

Další radosti:  Hrála jsem divadlo, čehož jsem se s lítostí vzdala, protože jsem učila téměř každý večer jógu a o víkendech měla semináře:-) Splnila jsem si dva sny (vlastně všechny sny): Recitál poezie a divadlo jednoho herce. Byla jsem dramaturgem, režisérem i hercem. Od dětství tvořím básničky a také jsem přebásnila do češtiny mnoho textů k duchovním písním (např. Unitářský zpěvník, mantry...) a k Tancům  míru, které také tvořím a  jež jsou pro mě hlubokou duchovní cestou, kterou také se zájemci sdílím.

PERLIČKA, aneb MOJE PRVNÍ MEDITACE: Protože jsem měla velmi málo času, nosila jsem s sebou knížku a četla všude - ve frontách, čekárnách i v dopravních prostředcích. Po revoluci začaly zájezdy do zahraničí - nejlépe na noc, abychom brzy ráno byli na místě. Jenže to jsem si nemohla číst, byla tma. Co budu dělat? Co si počnu? Uvědomovala jsem si všechny svoje emoce - od bezradnosti, hněvu, lítosti, rezignace až po přijetí a radost. Pozorovala jsem myšlenky, které postupně utichaly, až ztichly docela. O takovém blahu jsem dosud neměla ani tušení. Myslíte si, že internet v dopravních prostředcích a možnost sledovat filmy místo kochání se přírodou, je výhodou? Já ne. Matrix nechce, abychom byli bez myšlenek a poznali, kým doopravdy jsme. 

 
Pomohla jsem mnoha lidem ke zdraví, šťastným vztahům a naplněnému životu - jsou např. bez
strachu z výšek, pavouků, psů, tmy... bez alergie, bulimie a anorexie, děti bez nočních děsů a jiných
problémů, některým ženám se podařilo otěhotnět, snížit dioptrie... Velký úspěch spočívá v tom, že
jsem pomohla mnoha partnerům zachránit manželství, případně se rozejít tak, aby zátěž pro
všechny zúčastněné, zejména pro děti, byla co nejmenší.

Tou nejvyšší školou je ŽIVOT SÁM  :-))

  

 


Hana Říhová

/album/fotogalerie-o-mne/fotka-img015-jpg1/

—————