CESTA K CELISTVOSTI


JÓGA SMÍCHU

MOTTO: "Když se smějeme, měníme se. Když se měníme, mění se svět kolem nás."
 

SMÍCH - jedna z možností - vedle vděčnosti, laskovosti, soucitu, radostnosti, pozitivního myšlení..., jak naplňovat mysl světlem. Nepotřebujeme důvod, smysl pro humor ani být šťastní, abychom se mohli smát. Smích pomáhá k důvěře a sebedůvěře, snižuje stres, boří bariéry a spojuje lidi, je nakažlivý, uvolňuje atmosféru, vrací nás do přítomného okamžiku.

Blahodárné účinky smíchu zkoumá GELOTOLOGIE - věda o smíchu. Smích (i předstíraný) zvyšuje životní energii, imunitu a kapacitu plic, harmonizuje krevní tlak a činnost srdce, masíruje vnitřní orgány, uvolňuje bránici, přispívá k dobrému spánku a odstraňuje chrápání (prospívá i svalům měkkého patra a krku), aktivuje produkci serotoninu (tkáňový hormon, příznivě ovlivňující některé nemoci a náladu) a endorfinů (tlumí bolest, zlepšují náladu). Smích blahodárně působí na psychiku a celkové prožívání života.

Nemočniční klauni přinášejí humor a smích, a přispívají tak k léčení po celém světě. Otcem této myšlenky v 70. letech min. století je Dr. Hunter Adams. Jógu smíchu začal praktikovat indický lékař Dr. Madan Kataria v březnu r. 1995 - v parku oslovil skupinku lidí, která se rozrostla na 50 účastníků, a tak vznikl první klub smíchu.

Součástí jógy smíchu jsou dechová cvičení a relaxace.

Máte-li zájem o tuto blahodárnou praxi  ve firmě, na svatbě či jince (občasné či pravidelné setkávání), přihlaste se mi. 

Těším na Vás:-):-):-)