CESTA K CELISTVOSTI


 

Jsem jako slunce:

Někdy svítí, někdy ne,

zapadá a vstává,

za mraky pluje...,

ale stále   J E  .

Když tvořím,

tak zářím.

Dávám,

a tím příjímám.

Přijímám a dávám.

Láska proudí.

Už jako malá jsem mívala hluboké prožitky jednoty a lásky se vším. Ráda jsem trávila čas o samotě a vnímala neviditelný svět. Trápilo mě však utrpení, které jsem viděla kolem sebe, bolest, kterou si způsobovali ti nejbližší a děti sobě navzájem, krutost vůči zvířatům... Toužila jsem jednou něco "pořádného" dělat a pomáhat bohu, aby lidé byli šťastní a měli se rádi. Všechny naše touhy a sny se jednou splní a život nás přivede, často díky (opravdu DÍKY) bolesti tam, kde máme být, na naši CESTU - DHARMU.  A tak se stalo. Když jsem byla naprosto vyčerpaná (invalidní manžel, malé děti, žádná babička ani jiný pomocník), začala jsem si cvičit jógu a brzy poznala, že můžu méně spát, že zdroj energie a zdraví, opravdového štěstí a odpovědí na všechny otázky je v nás a že život si tvoříme sami. Začala jsem k tomuto poznání zájemce provázet. Nejprve jen se třemi lidmi, ale během pár let jsem měla i 8 kurzů po 12 až 20 lidech týdně. Nebylo to lehké, zůstala jsem s dětmi sama, ale VŠECHNY PŘEKÁŽKY BYLY A JSOU PŘÍLEŽITOSTÍ K RŮSTU.

Od roku 1992 provázím na cestě k sebepřijetí a celistvosti. Absolvovala jsem tréning  systemických (rodinných, zdravotních...)  konstelací, Voice Dialogue (Rozhovor vnitřních osob), kineziologie One Brain, hlubinné abreaktivní psychoterapie, kurzy pro učItele jógy, kurz Silvovy metody, satiterapie - focusing, kurzy tchi-kung, mnoho budhistických pobytů v ústraní a dalších seberozvíjecích seminářů a kurzů s českými i zahraničními lektory. Studovala jsem na psychoterapeutické fakultě Pražské vysoké  školy psychosociálních studií a fakultě tělovýchovy a sportu - obor Trenérská škola jógy. Sama jsem si osvojila wydu a transformaci stínů, kterou jsem rozvinula a stále rozvíjím. Všechno, co umím, také učím.

Pomohla jsem mnoha lidem ke zdraví, šťastným vtahům a naplněnému životu. Jsou např. bez strachu z výšek, pavouků, psů, tmy..., bez alergie, bulimie, anorexie, děti bez nočích děsů a jiných potíží. Některé ženy po letech marných pokusů otěhotněly. Mnoha partnerům jsem pomohla zachránit manžeství, případně se rozejít tak, aby zátěž pro všechny zúčastněné, zejména pro děti, byla co nejmenší.

 

V současné době zdaleka nejde jen o "pomáhání", ale o probuzení z nevědomosti, o poznání, kým doopravdy jsme. Základem toho je SEBEPŘIJETÍ (přijetí všech svých "vnitřnních částí" a všech stínů, jejich integrace a transformace) a SEBELÁSKA, podmínka uzdravení těla i duše, hojnosti a zdravých vztahů. Teprve sebepřijetí a sebeláska přinášejí lásku beze strachu, bez závislosti a bez podmínek. Přinášejí PŘIJETÍ VŠEHO, CO JE, VYSTOUPENÍ Z DUALITY, konstantní vnitřní mír a ničím nepodmíněnou vnitřní radost. 

 

Další radosti:  Od mládí  jsem hrála divadlo, čehož jsem se pzději vzdala, protože jsem učila téměř každý večer jógu a o víkendech měla semináře. Založila jsem divadlo poezie, byla jsem dramaturgem, režisérem i hercem. Splnila jsem si dva sny (vlastně všechny sny): Recitál poezie s muzikanty klasické hudby a divadlo jednoho herce. Od dětství tvořím a přednáším básničky a také jsem přebásnila do češtiny mnoho textů k duchovním písním (např. Unitářský zpěvník, mantry...) a k Tancům  míru, které i tvořím a  jež jsou pro mě hlubokou duchovní cestou, kterou také se zájemci sdílím.

PERLIČKA, aneb MOJE PRVNÍ MEDITACE: Protože jsem měla velmi málo času, nosila jsem s sebou knížku a četla všude - ve frontách, čekárnách i v dopravních prostředcích. Po revoluci začaly zájezdy do zahraničí - nejlépe na noc, abychom brzy ráno byli na místě. Jenže to jsem si nemohla číst, byla tma. Co budu dělat? Co si počnu? Uvědomovala jsem si všechny svoje emoce - od bezradnosti, hněvu, lítosti, rezignace až po přijetí a radost. Pozorovala jsem myšlenky, které postupně utichaly, až ztichly docela. O takovém blahu jsem dosud neměla ani tušení. Myslíte si, že internet v dopravních prostředcích a možnost sledovat filmy místo kochání se přírodou, je výhodou? Já ne. Matrix nechce, abychom byli bez myšlenek a poznali, kým doopravdy jsme. 

 
Pomohla jsem mnoha lidem ke zdraví, šťastným vztahům a naplněnému životu - jsou např. bez
strachu z výšek, pavouků, psů, tmy... bez alergie, bulimie a anorexie, děti bez nočních děsů a jiných
problémů, některým ženám se podařilo otěhotnět, snížit dioptrie... Velký úspěch spočívá v tom, že
jsem pomohla mnoha partnerům zachránit manželství, případně se rozejít tak, aby zátěž pro
všechny zúčastněné, zejména pro děti, byla co nejmenší.

Tou nejvyšší školou je ŽIVOT SÁM  :-))

  

 


Hana Říhová

/album/fotogalerie-o-mne/fotka-img015-jpg1/
/album/fotogalerie-o-mne/u-jezera-4-jpg/

—————