CESTA K CELISTVOSTI


 

Jsem jako slunce:

Někdy svítí, někdy ne,

zapadá a vstává,

za mraky pluje...,

ale stále   j e  .

Když tvořím,

tak zářím.

Dávám,

a tím příjímám.

Přijímám a dávám.

Láska proudí.

Už jako malá jsem mívala hluboké prožitky jednoty a lásky se vším. Ráda jsem trávila čas o samotě a vnímala neviditelný jemnohmotný svět. Trápilo mě však utrpení, které jsem viděla kolem sebe, bolest, kterou si způsobovali ti nejbližší a děti sobě navzájem, krutost vůči zvířatům... Toužila jsem jednou něco "pořádného" dělat a pomáhat bohu, aby lidé byli šťastní a měli se rádi. Všechny naše touhy a sny se jednou splní a život nás přivede, často díky (opravdu DÍKY) bolesti tam, kde máme být, na naši CESTU - DHARMU.  A tak se stalo. Když jsem byla naprosto vyčerpaná (invalidní manžel, malé děti, žádná babička ani jiný pomocník), začala jsem si cvičit jógu a brzy poznala, že můžu méně spát, že zdroj energie a zdraví, opravdového štěstí a odpovědÍ na všechny otázky je v nás, a že život si tvoříme sami. Začala jsem k tomuto poznání zájemce provázet. Nejprve byli jen tři zájemci, ale během pár let jsem měla i 8 kurzů po 12 až 20 lidech týdně. Nebylo to lehké, zůstala jsem s dětmi sama, ale VŠECHNY PŘEKÁŽKY BYLY A JSOU PŘÍLEŽITOSTÍ K RŮSTU.

Od roku 1992 provázím na cestě k sebepřijetí a celistvosti. Mám výcvik v rodinných a experimentálních konstelacích, Voice Dialogue (Rozhovor vnitřních osob), kineziologii One Brain, hlubinné abreaktivní psychoterapii, sbsolvovala jsem kurzy pro učItele jógy, kurz Silvovy metody, kurz satiterapie - focusing, kurzy tchi-kung, mnoho budhistických pobytů v ústraní a dalších seberozvíjecích seminářů a kurzů s českými i zahraničními lektory. Studovala jsem na psychoterapeutické fakultě Pražské vysoké  školy psychosociálních studií a fakultě tělovýchovy a sportu - obor Trenérská škola jógy. Sama jsem si osvojila wydu a transformaci stínů, kterou jsem rozvinula a stále rozvíjím. 

Pomohla jsem mnoha lidem ke zdraví, šťastným vtahům a naplněnému životu. Jsou např. bez strachu z výšek, pavouků, psů, tmy..., bez alergie, bulimie, anorexie, děti bez nočích děsů a jiných potíží. Některé ženy po letech marných pokusů otěhotněly. Mnoha partnerům jsem pomohla zachránit manžeství, případně se rozejít tak, aby zátěž pro všechny zúčastněné, zejména pro děti, byla co nejmenší.

Za ústřední téma považuji SEBEPŘIJETÍ (přijetí všech svých "vnitřnních částí" a všech stínů) a SEBELÁSKU, jako podmínky uzdravení těla i duše, hojnosti, radostných vztahů, bez nichž si jen nalháváme, že duchovně rosteme  a že jsme milující.  Teprve sebeláska přináší lásku beze strachu,  bez závislosti a bez podmínek.

 

Další radosti:  Od mládí  jsem hrála divadlo, čehož jsem se s lítostí pzději vzdala, protože jsem učila téměř každý večer jógu a o víkendech měla semináře. Založila jsem divadlo poezie, byla jsem dramaturgem, režisérem i hercem. Splnila jsem si dva sny (vlastně všechny sny): Recitál poezie s vynikajícími muzikanty klasické hudby a divadlo jednoho herce. Od dětství tvořím a přednáším básničky a také jsem přebásnila do češtiny mnoho textů k duchovním písním (např. Unitářský zpěvník, mantry...) a k Tancům  míru, které i tvořím a  jež jsou pro mě hlubokou duchovní cestou, kterou také se zájemci sdílím.

PERLIČKA, aneb MOJE PRVNÍ MEDITACE: Protože jsem měla velmi málo času, nosila jsem s sebou knížku a četla všude - ve frontách, čekárnách i v dopravních prostředcích. Po revoluci začaly zájezdy do zahraničí - nejlépe na noc, abychom brzy ráno byli na místě. Jenže to jsem si nemohla číst, byla tma. Co budu dělat? Co si počnu? Uvědomovala jsem si všechny svoje emoce - od bezradnosti, hněvu, lítosti, rezignace až po přijetí a radost. Pozorovala jsem myšlenky, které postupně utichaly, až ztichly docela. O takovém blahu jsem dosud neměla ani tušení. Myslíte si, že internet v dopravních prostředcích a možnost sledovat filmy místo kochání se přírodou, je výhodou? Já ne. Matrix nechce, abychom byli bez myšlenek a poznali, kým doopravdy jsme. 

 
Pomohla jsem mnoha lidem ke zdraví, šťastným vztahům a naplněnému životu - jsou např. bez
strachu z výšek, pavouků, psů, tmy... bez alergie, bulimie a anorexie, děti bez nočních děsů a jiných
problémů, některým ženám se podařilo otěhotnět, snížit dioptrie... Velký úspěch spočívá v tom, že
jsem pomohla mnoha partnerům zachránit manželství, případně se rozejít tak, aby zátěž pro
všechny zúčastněné, zejména pro děti, byla co nejmenší.

Tou nejvyšší školou je ŽIVOT SÁM  :-))

  

 


Hana Říhová

/album/fotogalerie-o-mne/fotka-img015-jpg1/

—————