CESTA K CELISTVOSTI


 OM CHANTING

OM Chanting je starověká skupinová metoda, která kosmickou vibrací ÓM aktivuje sebeharmonizující ptenciál účastníků, očišťuje a pozvedá všechny naše úrovně - fyzickou, emocionální, mentální, duševní i duchovní. Kromě osobního přínosu je také službou lidstvu. Vibrační vlny při OM CHANTINGU harmonizují vše živé do okruhu dvou kilometrů. I po setkání účastníci sdílejí své příznivé vibrace všude tam, kam přijdou.

 

Pochází z dávných dob, kdy lidstvo bylo více spojeno s vyšší moudrostí a žilo v harmonii s celým vesmírem. Rišiové, staří mudrci, kterým byly v hluboké meditaci v Himalájích zjeveny Védy, používali tuto prapůvodní mocnou vibraci ÓM k léčení svých bližních a jakékoli nerovnováhy v přírodě. 

 

Mahavatár Babaji, nadčasový jogín, známý na Západě především díky knize "Životopis jogína" od Paramahansy Jóganandy, přináší ÓM Chanting světu znovu prostřednictvím svého přímého žáka Šrí Svámího Vishwanandy.

 

ÓM  je nejposvátnější zvuk sanskrtu (jazyk Véd). Je také nazýván jako Anahata zvuk = neprojevený zvuk a je odlišný od všech dalších zvuků, které můžeme vnímat smysly. Zvuky jsou většinou vytvářeny tím, že jeden předmět se dotýká druhého, ale ÓM je sám sebe vytvářející zvuk a zahrnuje všechny zvuky projeveného světa. 

 

Zpíváním ÓM ve speciálně uspořádané skupině lidí se harmonizační účinek zesiluje. A zvláště se umocňuje při úplňku, kdy zpívají všechny organizované skupiny na světě.