CESTA K CELISTVOSTI


Silvestrovský pobyt "OD STARÉHO K NOVÉMU" aneb "RÁJ NA ZEMI", Ekocentrum Loutí, 29. 12. - 1. 1. Program i pro děti.

29.12.2017 18:00

Motto: "Žijete v přátelském nebo nepřátelském světě? Víte, že si můžete vybrat? 

Pojďme tvořit přátelský svět. Pojďme tvořit ráj na zemi."

 

 

Milí přátelé,

tradičně Vás zvu přivítat nový rok netradičně - bez petard a alkoholu (vyjma dobrovolného novoročního přípitku, pokud na něm trváte:-)) (viz POZNÁMKA), v přátelské náruči přírody, v přátelské náruči našich srdcí.

 

Již v mládí mi bývalo smutno z nezřízených hlučných silvestrovských oslav. Cítila jsem, že něco je „špatně“. Petarda zazáří a zhasne, stejně jako televizní obrazovka či osvětlené sály. Co bude dál? V jakých dalších zážitcích budeme hledat ten okamžik pomíjivého štěstí?

Období přerodu z nejhlubší tmy do světla, vrcholící přechodem ze starého do nového roku, je velkou příležitostí se ztišit, propojit se s přírodou, ohlédnout se zpět na prožitý rok či celý život, jít hluboko do nitra, kde je prostor pro vděčnost, smíření, odpuštění sobě i druhým, přání dobra všem bytostem a pro odpovědi na otázky: Kdo jsem? Co doopravdy chci? Kam směřuji? Jaký smysl má můj život? Co zasévám? Co sklízím? Tvořím přátelský či nepřátelský svět?

Pak prožíváme štěstí, které není pomíjivé, a spolu s vnitřním mírem a soucitem se stává laskavým průvodcem každodenního života. 

 

S vděčností odevzdáme starý rok a otevřeme se tomu, co přichází. Propojíme se s přírodou a s tím, co nás přesahuje. Vystoupíme z omezujících programů strachu, viny, připoutání a tíhy, skrze něž (ne)vnímáme přítomnost. Smíříme protiklady v sobě, uzdravíme vztahy, ztišíme mysl a staneme se mírem, radostí, soucitem, láskou... JEDNOTOU.

 

MÍSTO:  Ekocetrm Loutí, Loutí 4, 252 08 Rabyně, www.ekocentrumlouti.cz

30 km od Prahy, u Slapské přehrady, do zastávky Rabyně Loutí jede ze Smíchovského nádraží autobus č. 390.

 

 

NABÍDKA PROGRAMU - vždy podle potřeb a počasí:

 

    - rituály, hry, divadlo, malování, tiché i aktivní meditace
    - rodinné konstelace na jakékoliv téma
    - jóga a wyda (harmonizující cvičení druidů s duchovním přesahem)
    - Tance míru, OM Chanting, zpívání, hudba, tanec
    - jóga smíchu (Když se smějete, měníte se, a když se měníte Vy, mění se i svět kolem Vás.)
    -  velký rituál hojnosti, umění hrát si, sdílet i naslouchat...

 

PROGRAM PRO DĚTI ZVLÁŠŤ 

  • - prohlídka areálu ekocentra
  • - zvířátka na návštěvě v ekocentru
  • - dílna tradičních řemesel
  • - pískové mandaly

 

Přibližný časový rozvrh - návrh, který přizpůsobíme potřebám:

 7.30 - 8.50              jóga, tichá či aktivní meditace

 9.00                        snídaně

10.00 - 13.00           program pro dospělé (děti zvlášť)

13.00 - 16.30           oběd, odpočinek, procházka...

16.30 - 17.45           program pro dospělé (děti zvlášť)

18.00                       večeře

19.30 - 20.30           společný progrm dětí a dospělých           

20.30 - 21.30/22.00  program pro dospělé

 

Začínáme v pátek v 18 hodin večeří (program od 19.15), končíme v pondělí po obědě.

 

Celý pobyt bude přítomen Petr Kucharčík - učitel jógy, astrolog, hráč na kytaru...

Na jeden den přijedou manželé Tošnarovi: Ivanka je výtvarnice (obrázky, obrazy, knihy, šperky, ikony - přiveze svůj "krámeček"), textařka a učitelka atma krija jógy.. Zdeněk je hudebník, skladatel, učitel hudební výchovy, angličtiny a atma krija jógy... Můžeme s nimi zpívat, tančit, malovat...

 

 

C E N Y :

 

- Program a moje náklady: 2 400 Kč do 10. 12., později 2 800 Kč na účet 2000651339/2010, v. s.  Vaše tel. číslo, zpráva pro příjemce: Silvestr. 

Sleva je možná pro celou rodinu, důchodce, studenty (pokud se živí sami) a samoživitelky. Napište - domluvíme se.

 

- Jídlo 3x denně (veganské/vegetariánské) - zaplatíte předem Ekocentru: 

330 Kč/den, děti 4 - 12 let 165 Kč, 12 - 15 let 250 Kč. 

 

- Ubytování - zaplatíte předem Ekocentru: 

Na pokoji na lůžku s lůžkovinami a povlečením 350 Kč, na lůžku ve vlastním spacáku 250 Kč/noc, na vlastní karimatce ve svém spacáku 150 Kč/noc

 

- Balíček pro celou rodinu, případně pro přátele s dětmi , to znamená 2 dospělí a 2 děti - celý pokoj (přízemí, podkroví, sociální zařízení) včetně jídla: Celý pobyt 5 220 Kč. Na pokoji můžete mít libovolný počet dětí - za každé další dítě doplatíte pouze jídlo. Zaplatíte předem Ekocentru.   

Dítě do 3 let zdarma bez nároku na lůžko.

 

- Program pro dítě: 520 Kč na celý pobyt  - zaplatíte Ekocenru.

 

 

S SEBOU: 

Karimatku na cvičení, polštářek na sezení, deku na relaxaci, šátek na oči, hudební nástroje, přezůvky, ručníky... Psací potřeby a pastelky, pastely - něco přivezu, ale aby jich bylo dost. A ještě cokoliv by se mohlo hodit na hraní pohádek a obálku se známkou.

 

 

PŘIHLÁŠKY do 18. 12. na obě níže uvedené adresy:

 

1. cestaksobe@seznam.cz  

Napište prosím věk dětí, odkud a čím přijedete, máte-li  v autě volné místo, zda jste ochotni někoho vzít.

  

2. katarina.urban@ekocentrumlouti.cz, 608 221 791

ohledně ubytování, stravy a platby za ně a za program pro děti 

 

Přihláška je platná až po zaplacení. 

Přihláškou potvrzujete, že souhlasíte se stornovacími podmínkami:

V případě, že nebudete moci přijet a odhlásíte se do 22. prosince, vrátíme Vám 50 %. Později Vám již nemůžeme nic vrátit, ale můžete za sebe poslat náhradníky. Děkujeme za pochopení.

 

 

 

POZNÁMKA: 

K oslavě a radosti alkohol nepotřebujeme a na takovýchto setkáních nám jde o bdělou pozornost a kultivaci mysli.  

 

Těšíme se na Vás. 

 

 

ZKUŠENOSTI ÚČASTNÍKŮ:

Cítím se více uzemněná, stabilní, silná. Z mnoha věcí, ze kterých jsem měla strach a které mě paralyzovaly, už strach nemám. Nejsem daleko od pravdy, když napíšu, že zakouším, co to je, být v ráji na zemi, a jsem za to obrovsky ze srdce vděčná.

No a za to ti chci Haničko moc, moc a moc poděkovat. Cítím se pod tvým vedením i v situacích, kdy sama panikařím, ve velkém bezpečí. Děkuju, že dáváš své dary ostatním lidem, je to velké požehnání pro nás pro všechny. Děkuju, děkuju, děkuju. Lucie 

 

Hanko, bylo to naprosto úžasné, odvezl jsem si hlubokou radost v srdci a velké zrcadlo. a náměty na dvě konstelace. Těším se, až budeš pořádat další. Láďa

 

Hani, moc rád bych Ti ještě jednou poděkoval. Hluboce se klaním před Tebou jako bytostí, která dospěla do stádia Tvého "osvícení", schopná vykonávat tolik dobra (uvědomuji si, jak neskutečně náročné to je poslání). Klaním se Tobě jako krásnému člověku, i ženě. Prožívám další z fází uvědomování si, jak byl můj novoroční pobyt pro moji cestu důležitý. Zázrak. Leo

 

Milá Haničko, jsem moc vděčná, že jsem Tě poznala a prožila na Pohodičce s velkou rodinou nádherné 4 dny. S láskou a vděčností Katka

 

Cítím vedení v lásce. Poprvé v životě se můžu v klidu otevřít. Hanuko, děkuji. Josef

 

Hanku znám prvotně z konstelací, které vede opravdu profesionálně a přitom se srdce na pravém místě, ale npsat doporučení mě motivoval až relaxační pobyt, kde jsem mimo konstelací zažila i ochutnávku z její další rozsáhlé duchovní práce. Musím napsat, že jsem nadšená, odpočinutá, klidná, vyrovnaná a milující. Na své cestě životem jsem potkala mnoho tzv. "průvodců k celistvosti", alejen u Hanky cítím, že mě skutečně upřímně, s láskou a věděním provází. Každému, kdo opravdově touží po míru a hrmonii v sobě samém, mohu Hanku jen a jen doporučit. Hanko, díky a těším se na dalš setkání. Lucie

 

Pokud přemýšlíte o rodinných konstelacích, všem doporučuji vyzkoušet si je s Hanou Říhovou. Osobně mám zkušenosti s řadou zahraničních a českých konstelátorů a Hanka pro mne patří mezi českými jednoznačně na špičku. Konstelacím se věnuje již řadu let, takže má velké zkušenosti, a svým citlivým vedením, intuicí a laskavým (ale někdy i rázným) přístupem pomáhá účastníkům rozkrývat jejich rodinné vzory, ale i další problémy. Navíc má k lidem upřímný celistvý přístup, zahrnující i duchovní stránku. To může být u řady „pozitivních“, „esoterických“ lektorů spíše na překážku (sám jsem na tyto projevy velmi citlivý), u Hanky však jde o hluboce prožívaný a nenásilně předávaný prožitek.

Ladislav Dvořák, kouč a psychoterapeut, autor knihy Obejměte své vnitřní dítě

 

—————

Zpět